stadion.jpg

Skład nowej Rady Osiedla Ławica

Protokół z wyników wyborów do przejrzenia tutaj

   Uśmiech            

Nowym członkom Rady Osiedla Ławica serdecznie gratulujemy zwycięstwa w wyborach, życząc wytrwałości w służbie na rzecz naszego Osiedla!

Koniec kadencji

Szanowni Radne i Radni Osiedla Ławica, kończącej się kadencji!

Bardzo dziękuję Wam za lata współpracy. Były momenty trudne i wspaniałe.
Wiecie dobrze ile razem zrobiliśmy.
Kosztowało nas to dużo pracy a czasami różnych wyrzeczeń.
Byliście super, bo dbaliśmy o całe osiedle.
Przynajmniej jak spoglądacie na zadania zrealizowane na osiedlu, których spis macie w książce, możecie pomyśleć tak to My.
I to cała nagroda.

Nowej Radzie Osiedla życzę fajnej i efektywnej pracy.
Ustępująca Rada Osiedla przygotowała wszystkie zadania inwestycyjne i utrzymaniowe na 2019 rok, wiec nowej Radzie może na starcie będzie łatwiej.
Życzę nowej Radzie Osiedla wszystkiego dobrego w pełnieniu naprawdę trudnych obowiązków.
Pamiętajcie populizmem nic się nie zdziała. Lepsza trudna prawda powiedziana mieszkańcom niż obiecanki bez pokrycia, których często Rada nie ma możliwości zrealizować.
Szanowni Mieszkańcy jeszcze raz dziękujemy za lata współpracy.
I do zobaczenia. Może kiedyś.?
Nadal pozostajemy mieszkańcami tego osiedla. Wiec jesteśmy tutaj jakby co.

Andrzej Białas Przewodniczący Rady Osiedla

Na zdjęciu Rada Osiedla z Przyjaciółmi.

W niedzielę, 24 marca WYBORY do rady Osiedla Ławica

24 marca odbędą się wybory do poznańskich rad osiedli. Warto wziąć udział w głosowaniu i wybrać swoich reprezentantów. Kolejna taka szansa będzie dopiero za 4 lata. Każdy głos ma znaczenie i może przyczynić się do zmian w naszym najbliższym otoczeniu. Rady Osiedli mają do swojej dyspozycji spory budżet i duże możliwości działania. /źródło/

- Zachęcamy mieszkańców naszego miasta, aby wzięli udział w wyborach. Dla władz miasta rady osiedli to ważny partner. Po reformie jednostek pomocniczych sprzed 8 lat, w której również miałem zaszczyt współuczestniczyć, rady osiedli znacznie zwiększyły swój udział w życiu miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Jednostki pomocnicze mają do dyspozycji większe fundusze i kompetencje w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Widzimy to w szeregu zrealizowanych inwestycji - chodnikach, placach zabaw, miejscach rekreacji.

Poznańskie jednostki pomocnicze mają do dyspozycji spory budżet - większy niż wiele gmin na terenie Polski. W tym roku łączna pula pieniędzy wszystkich rad osiedli przekracza 50 milionów złotych. Oznacza to, że każda jednostka pomocnicza ma do wydania średnio około miliona złotych rocznie. Radni osiedlowi są również decyzyjni. Nic nie dzieje się bez ich wiedzy i współuczestnictwa.

- Miasto planując kolejne działania na danym terenie, prosi o opinię tamtejszą radę osiedla. Dotyczy to m.in. planów zagospodarowania przestrzennego, sprzedaży lub zmiany przeznaczenia miejskich działek. Przedstawiciele rad osiedli zasiadają też w komisjach konkursowych, które mają wyłonić dyrektora szkoły lub przedszkola. Ich opinia naprawdę ma znaczenie - zauważa Andrzej Białas, pełnomocnik prezydenta ds. społeczeństwa obywatelskiego, który przez 23 lata działał w radzie osiedla. - Zachęcam do głosowania w wyborach do rad osiedli. Spośród sąsiadów wybierzemy osoby, które chcą działać w naszym imieniu, dla dobra lokalnej społeczności. To do nich możemy potem, w pierwszej kolejności zwrócić się z naszymi problemami. Warto z tej możliwości skorzystać. To duża szansa. Następna będzie dopiero za cztery lata. czytaj więcej

PS. Szanowni Mieszkańcy - takich Radnych mieć będziecie, jakich sobie wybierzecie! 

WAŻNE

Wyborca głosuje, stawiając znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata, na którego głosuje. Ilość postawionych znaków "x" nie może być większa niż liczba mandatów w okręgu wyborczym - informacja o ilości wybieranych mandatów będzie znajdować się na karcie wyborczej.

Mamy 22 kandydatury, wybieramy 15 radnych - można głosować maksymalnie na 15 osób!

Kandydaci do Rady Osiedla Ławica

Na stronie poznan.pl można znaleźć Obwieszczenie informujące o zarejestrowanych kandydatach do Rady Osiedla Ławica:

Udanych wyborów życzymy! (jak najbardziej we własnym interesie)

W drogę rowerem, Panie Bracie ...

Od 1 marca otwarcie sezonu rowerowego w Poznaniu.
1000 rowerów,113 stacji ...
i niedługo 475 rowerów czwartej generacji, które można zostawić gdziekolwiek, i które można rezerwowć lub parkować.
A dokładnie:
"Dodatkowo za zwrot roweru 4G poza wyznaczoną strefą naliczana będzie opłata w wysokości 5 złotych. Za wypożyczenie takiego roweru poza strefą i zwrot w jej obrębie, użytkownik otrzyma bonus w wysokości 2 złotych w postaci doładowania konta. Bonifikata ma zachęcić użytkowników do pozostawiania jednośladów w wyznaczonych miejscach i pomóc w utrzymaniu porządku. 80 stref znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie obecnych stacji PRM. Kolejne 32 strefy powstaną w następujących lokalizacjach:...

Czytaj więcej: https://gloswielkopolski.pl/rower-miejski-od-marca-w-poznaniu-pojedziemy-rowerami-elektrycznymi-jakie-jeszcze-nowosci/ar/13920363

Modernizacja gruntów i budynków

W związku z planowaną aktualizacją ewidencji budynków i gruntów na Ławicy, Prezydent Miasta Poznania informuję, że właściciele  nieruchomości zobowiązani są do udostępnienia uprawnionym pracownikom Geopozu informacji oraz dokumentów związanych z parametrami posiadanej nieruchomości.

Szczegółowe informacje zawarte są w Ogłoszeniu Prezydenta.

   

 

 

 

 

 

  

  

Do 22 lutego zgłaszanie kandydatów!

Andrzej Białas, Radny Gigant Chcesz decydować o tym co będzie się działo na Twoim osiedlu? - Zostań Radnym!

Aby zostać Radnym nie trzeba posiadać jakiejś wiedzy tajemnej. Wybrani kandydaci na Radnych uczestniczą w krótkim szkoleniu.
Garść podstawowych informacji można też  przejrzeć tutaj zaradnosc.pl

Ale "Radny nie jest po to, żeby robić sobie chodnik przed własnym domem" - wywiad Tomasza Nyczki z Andrzejem Białasem (czytaj Magazynie Gazety Wyborczej) str 1 oraz str 2)

Szansa na zgłoszenie swojej kandydatury - tylko do piątku 22 lutego!

Los Twojego Osiedla  w Twoich rękach! - to nie slogan, to PRAWDA!

Dlaczego warto zostać radnym osiedlowym (i jak?)

Osiedlowy radny może więcej niż się powszechnie wydaje. Łatwo też nim zostać. Wystarczą - chęci. A jak wyglądają szczegóły? Opowiada pełnomocnik prezydenta ds. społeczeństwa obywatelskiego - Andrzej Białas.

posłuchaj w telewizji WTK