festyn5.jpg

Konsultacje społeczne dotyczące miejskiego projektu planu adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Poznania

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące Projektu Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Poznania.
Konsultacje społeczne Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta ruszają 7 grudnia i potrwają do 28 grudnia 2018.

Ich przedmiotem jest zebranie opinii i propozycji mieszkańców Poznania, w sprawie projektu Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Poznania.

Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców to nowatorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego głównym celem jest ocena wrażliwości na zmiany klimatu 44 największych polskich miast w tym Poznania i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń.

Ze względu na swoją skalę jest to jedyna inicjatywa w Europie, w której Ministerstwo Środowiska wspiera władze i administrację lokalną koordynując działania przystosowawcze do skutków zmian klimatu w kilkudziesięciu miastach jednocześnie.
Miejskie plany adaptacji w 44 miastach biorących udział w projekcie powstaną we współpracy władz, mieszkańców i ekspertów. MPA uwzględnią lokalne uwarunkowania i problemy miast, z których każde ma inną specyfikę i strukturę, różnią się także pod względem zagrożeń i trudności, z którymi się mierzą.

Wykonawcą dokumentów dla miasta Poznania był Instytut Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy wyłoniony przez Ministerstwo Środowiska.

W ramach konsultacji społecznych pisemne uwagi, propozycje i opinie można złożyć w:
- Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Urzędzie Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17,
- Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17
w poniedziałki od godz. 7.30 do 17.00 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do 15.30,
lub przesłać na wskazany wyżej adres a także w formie elektronicznej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. wpisując w tytule wiadomości: "uwagi do planu adaptacji do zmian klimatu" w określonym wyżej terminie konsultacji społecznych.

W ramach konsultacji społecznych odbędzie się również spotkanie z mieszkańcami w dniu 12 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 na ul. Garbary 82 (aula).