Aktualności

MPK Poznań czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu
 1. Ogrody: Punkt Nadzoru Ruchu MPK Poznań w nowym obiekcie

  pnr ogrody as 3Punkt Nadzoru Ruchu przy pętli tramwajowej na Ogrodach niebawem przeprowadzi się do nowych pomieszczeń. Dla pracowników MPK Poznań oznacza to znaczącą poprawę warunków pracy. Dzięki budowie nowego obiektu zyskają także pasażerowie – w tym samym budynku wkrótce uruchomiony zostanie Punkt Obsługi Klienta ZTM.

 2. Prace na ul. Dąbrowskiego na finiszu. Od 1 października wracają tam tramwaje

  prace wykonczeniowe na dabrowskiegoPrace na ulicy Dąbrowskiego dobiegają końca. Kończy się układanie torowiska, zamontowano sieć trakcyjną  i przeprowadzono jej wstępną regulację. 1 października na stałe trasy w tym rejonie wrócą tramwaje linii 2, 17 i 18, a zlikwidowana zostanie linia „za tramwaj” T2. Jednocześnie – jak zapowiada ZTM – zmienione zostaną trasy linii 11 i 174.

 3. Ostatnie dni funkcjonowania Kolejki Parkowej Maltanka. Na zakończenie sezonu 2020 - Dni Pary

  wagoniki kolejki maltankaJeszcze tylko w tym tygodniu można wybrać się na przejażdżkę kolejką Maltanka. Jak co roku, z końcem września sezon zostanie zamknięty. Na jego zakończenie zaplanowano Dni Pary: w sobotę i niedzielę (26 i 27 września) wagoniki będą ciągnąć dwa parowozy - Borsig Bn2t oraz Lowa 26004. Zapraszamy!

 4. Linie turystyczne: w weekend koniec sezonu 2020

  historyczny autobus i tramwaj na ulicach poznania fot. michal kabatBez najnowocześniejszych rozwiązań, ale za to z duszą. Pojazdy historyczne w najbliższy weekend po raz ostatni w tym roku wyjadą na trasy linii tramwajowej 0 i autobusowej 100. Na liniach turystycznych kończy się sezon 2020.

 5. Dzień bez samochodu: 22 września, można podróżować na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta

  22 wrzesnia - data w kalendarzuCorocznie 22 września obchodzimy Dzień bez Samochodu. Tego dnia, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania, pasażerowie mogą podróżować na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, w tym tych obsługiwanych przez MPK Poznań, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Zachęcamy kierowców do skorzystania z tej oferty!

 6. Dwa „helmuty” wracają do Niemiec

  poznanski helmut w drodze do niemiec fot. dirk pohlDwa poznańskie tramwaje GT8 wracają do Niemiec! Jeden z nich (o numerze 697) w poniedziałek o godzinie 22.00 opuścił zajezdnię – obecnie jest w drodze do Düsseldorfu.  Drugi (o numerze 711) jeszcze w tym tygodniu wyruszy do Hanoweru.

 7. Buspas na ul. Garbary będzie dłuższy

  autobus linii 163 na garbarachW przyszłym tygodniu specjalne pasy dla autobusów uruchomione zostaną pomiędzy dworcem Garbary a skrzyżowaniem z ul. Grochowe Łąki. Od wtorku, 15 września, rozpoczną się prace związane z usuwaniem istniejącego oznakowania poziomego. Można się spodziewać poważnych utrudnień podczas robót drogowych. Podjęto decyzję o likwidacji buspasa na ul. Mieszka I, a analizie zostanie poddane czasowe zawieszenie funkcjonowania buspasów na ulicach Stoińskiego i Wiechowicza.

 8. Tramwaje wracają na pętle Połabska, Wilczak i Piątkowska. Od jutra - remont torowiska i sieci na ul. Dąbrowskiego

  przejazd techniczy - ul. rooseveltaPo trwających w wakacje remontach, dziś odbył się przejazd techniczny, który potwierdził, że tramwaje mogą bezpiecznie kursować do pętli Połabska, Piątkowska i Wilczak. Od jutra ekipy MPK Poznań przeniosą się na ulicę Dąbrowskiego, gdzie zaplanowano prace sieciowe oraz wymianę nawierzchni torowej i drogowej na odcinku od ul. Prusa do ul. Kraszewskiego.

 9. Przed nowym rokiem szkolnym – dezynfekcja przystanków

  grupa poszukiwawczoratownicza osp kwiatoweW dniach 28-30 sierpnia w Poznaniu odbędzie się dezynfekowanie przystanków autobusowych i tramwajowych na najważniejszych węzłach przesiadkowych.

 10. Nowa pętla tramwajowo-autobusowa gotowa na przyjęcie pasażerów

  petla przy ulicy unii lubelskiej - widok z lotu ptaka- Pięć miesięcy przed zakładanym terminem pierwsze tramwaje dowiozą pasażerów do nowej pętli przy ul. Unii Lubelskiej. Nowa linia tramwajowa zapewni mieszkańcom tego rejonu Poznania możliwość sprawnego dojazdu komunikacją miejską do centrum miasta. Liczymy, że dzięki temu osoby korzystające głównie z samochodu, częściej wybierać będą transport zbiorowy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Nowy odcinek trasy tramwajowej zostanie otwarty 1 września.