Aktualności

MPK Poznań czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu
 1. Od 27 lutego do zasłaniania ust i nosa należy używać maseczek

  mezczyzna w maseczce fot. pixabay 2Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, wprowadzamy zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą maseczki, które najlepiej chronią nas przed zarażeniem – poinformował minister zdrowia podczas środowej konferencji prasowej.

 2. „Zakochani w komunikacji” – konkurs fotograficzny - WYNIKI

  zakochani w komunikacji plakatLubicie poruszać się komunikacją miejską? Fascynują Was tramwaje lub autobusy? To konkurs dla Was! MPK Poznań, wspólnie z cukiernią Jagódka, organizują walentynkowy konkurs fotograficzny. Aby wziąć w nim udział wystarczy wykonać zdjęcie obrazujące poznańską komunikację i przesłać je mailem na adres mpk@mpk.poznan.pl. Do wygrania słodkie upominki!

 3. Raport pod mikroskopem - aktualizacja

  dezynfekcja poreczy w tramwaju mpk poznanWątpliwy sposób zbierania próbek, braki w naukowej interpretacji wyników, błędy metodologiczne - lista zarzutów, jakie można postawić autorom raportu "Polska pod mikroskopem" jest długa. Od wyników raportu odcina się nawet laboratorium, w którym analizowano dane.

 4. MPK Poznań stara się o dofinansowanie na zakup autobusów napędzanych wodorem

  prezentacja wodorowego autobusu - naklejkah2 gasWniosek o dofinansowanie zakupu 84 autobusów wodorowych przesłało MPK Poznań do  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Natomiast w niedzielę, przedstawiciele MPK oraz Miasta Poznań ponownie mieli okazję sprawdzić możliwości wodorowego Solaris Urbino 12 hydrogen.

 5. ZTM Poznań: Od marca spore zmiany w komunikacji nocnej

  trasa pst nocaZwiększenie możliwości bezpośrednich przejazdów dla pasażerów, wygodniejsze przesiadki i nocna obsługa komunikacyjna nowych rejonów Poznania – tak od nocy z 1 na 2 marca będzie funkcjonowała komunikacja miejska na liniach nocnych. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił nowy schemat nocnych połączeń. Zachęcamy Pasażerów do zapoznania się z nim.

 6. Ryjek wróci na tory Maltanki! MPK Poznań rozpoczyna jego remont!

  ryjek na trasie maltanki 1995 fot. m.makowskiSpółka MPK Poznań stała się właścicielem Borsiga Bn2t, czyli najstarszego sprawnego parowozu w Polsce! Kupiła również legendarnego „Ryjka”, czyli najstarszy zachowany w kraju autobus szynowy! Dzięki porozumieniu z Poznańskim Klubem Modelarzy Kolejowych, wzbogaciła się kolekcja taboru Kolejki Parkowej Maltanka.

 7. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Zachęcamy do licytacji pakietów miłośnika komunikacji miejskiej od MPK Poznań

  fragment zestawu mpk poznan na akcje wosp fot. m. wawrowskiCztery zestawy upominków przekazało MPK Poznań na aukcje prowadzone – w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – przez Mateusza Wawrowskiego (Mateusz Buduje). Zachęcamy do licytowania, a przez to – pomagania dzieciom!

 8. Pamiętaj: Wysiadając z autobusu lub tramwaju zabierz swój bagaż!

  biuro rzeczy znalezionych mpk telefon 61 839 60 03Torby, klucze, smartfony, portfele. W ubiegłym roku do Biura Rzeczy Znalezionych MPK Poznań trafiło około 800 rzeczy. 40 proc. z nich wróciło do właściciela. Apelujemy do pasażerów: Wysiadając z autobusu lub tramwaju, pamiętajcie o zabraniu przewożonych rzeczy!

 9. ZTM: Zaplanuj podróż przez Google Maps

  mapa google fot. ztmNa mapach Google można już sprawdzić realny czas przejazdów autobusów i tramwajów, kursujących na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu (a zatem również pojazdów MPK Poznań). Dzięki temu zaplanowanie podróży będzie łatwiejsze.

 10. Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej (8-9 stycznia 2021)

  krwiobus w zajezdniW piątek i sobotę, 8 i 9 stycznia 2021 roku, na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 odbędzie się zbiórka krwi. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 13.00.