Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. 75. rocznica bitwy o Poznań

  W najbliższą niedzielę odbędzie się piknik militarny "Poznań 1945" oraz rekonstrukcja walk o Poznań. W planach są liczne pokazy pirotechniczne, spacery historyczne i prezentacja uzbrojenia wojskowego. W samo południe w imieniu poznaniaków kwiaty pod pomnikiem na Cytadeli złoży Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

 2. Jakość powietrza w Metropolii Poznań - wyniki za 2019

  Z odczytów 211 czujników zainstalowanych na szkolnych budynkach w ponad 20 gminach aglomeracji poznańskiej wynika, że w żadnej dzielnicy Poznania ani gminie Metropolii nie stwierdzono przekroczenia norm dla średniorocznego stężenia pyłów PM10 i PM2,5. To pierwszy tak kompleksowy pomiar jakości powietrza podsumowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań. Czujniki są częścią projektu edukacji antysmogowej.

 3. Na Strzeszynie powstaje nowoczesna siedziba DPS nr1

  Dom Pomocy Społecznej nr 1 przeniesie się z ul. Bukowskiej na Strzeszyn, gdzie przy ul. Żołnierzy Wyklętych powstaje nowa siedziba placówki. Prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Gotowe są fundamenty budynku, wykonano już przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne, a aktualnie trwa budowa ścian piwnicy. Docelowo zamieszka w tym miejscu stu pensjonariuszy.

 4. Bezpieczny student, bezpieczny poznaniak

  Ruszyły bezpłatne zajęcia z podstaw samoobrony i judo dla mieszkanek i mieszkańców Poznania. Projekt finansowany z budżetu obywatelskiego skierowany jest przede wszystkim do studentów, ale mogą w nim wziąć udział także seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami.

 5. Budynek przy ulicy Naramowickiej już po remoncie

  Kolejny obiekt, administrowany przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, przeszedł gruntowny remont. Po zakończeniu renowacji kamienicy przy ulicy Śniadeckich, spółka zmodernizowała budynek wielorodzinny przy ul. Naramowickiej.