Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Targi Caravans Salon

  Premiery nowych aut; Strefa Retro z kultowymi samochodami kempingowymi; spotkania z blogerami i podróżnikami, którzy opowiedzą o kamperowych wyprawach - to tylko część atrakcji, czekających w weekend na MTP. Targi kamperów i caravaningu Caravans Salon Poland rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli, 4 października. 

 2. Milion złotych dla szpitala dziecięcego

  Sukcesem zakończyła się charytatywna akcja Pho3nix Foundation oraz Ciech TRI TOUR 2020. Ponad tysiąc uczestników podjęło wyzwanie Trilsolation Challenge i pokonało w wirtualnej rywalizacji milion kilometrów. Każdy kilometr to złotówka, którą Sebastian Kulczyk zobowiązał się przeznaczyć na rozbudowę Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Uroczyste przekazanie wsparcia odbyło się w poniedziałek, 28 września, w obecności Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania.

 3. Poprawa bezpieczeństwa w mieście

  Wprowadzane są kolejne elementy poznańskiego Pakietu dla mobilności w centrum miasta. Dzięki nowej organizacji ruchu bezpieczniej i wygodniej będzie można się poruszać m.in. w rejonie Śródki, placu Cyryla Ratajskiego i ulicy Kościuszki.

 4. Noc zawodowców

  Uczniowie klas 7 i 8, którzy stoją przed jedną z ważniejszych decyzji w swoim dotychczasowym życiu - wyborem dalszego kierunku kształcenia, mogą wziąć udział w Nocy Zawodowców. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, wydarzenie odbędzie się online. Akcję zaplanowano na piątek, 2 października - na godzinę 17. 

 5. Od 1 października uczniowie z PEKĄ

  Tylko do końca września dzieci mogą jeździć tramwajami i autobusami na podstawie legitymacji. Od 1 października uczniowie szkół podstawowych będą musieli posiadać specjalny bilet, żeby podróżować komunikacją miejską. Kosztuje on 60 zł i będzie ważny do 30 września następnego roku. Do nabycia takiego biletu potrzebna jest imienna karta PEKA ucznia oraz legitymacja szkolna podstemplowana na rok szkolny 2020/2021.