Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Poznań z wysokimi ratingami międzynarodowych agencji

  Agencje Moody's Investors Service oraz Fitch Ratings potwierdziły wysoki rating Poznania. Oznacza to, że Miasto ma bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań. Niezależnie instytucje doceniają rozważną politykę finansową stolicy Wielkopolski oraz to, że zapewnia ona swoim mieszkankom i mieszkańcom wysokiej jakości usługi.

 2. Budowa ul. św. Wawrzyńca - zmiany dla pieszych i rowerzystów

  Po przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi i niskimi temperaturami kontynuowane są prace instalacyjne i roboty ziemne związane z budową ul. św. Wawrzyńca. W związku z postępem robót we wtorek (2 marca) zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

 3. Wyjątkowe derby Poznania w Grodzisku

  O godzinie 20:30 rozpoczną się derby Poznania w piłce nożnej pomiędzy Wartą a Lechem. Gospodarzem będzie Warta, która swoje mecze rozgrywa w Grodzisku Wielkopolskim. Chociaż Warta istnieje od 1912 roku, a Lech powstał dziesięć lat później, dzisiejszy mecz będzie dopiero dwunastym pojedynkiem tych drużyn w najwyższej klasie rozgrywek piłkarskich. Pojedynek poznańskich zespołów odbędzie się bez udziału publiczności i będzie go można obejrzeć jedynie w telewizji. 

 4. 1 marca startuje 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego

  W poniedziałek rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym roku po raz kolejny użytkownicy otrzymają dodatkowe strefy wypożyczeń i więcej rowerów bezstacyjnych. Rower miejski, jako ważny element miejskiego systemu przemieszczania się zostanie bardziej związany z klasycznym transportem miejskim. Posiadacze karty PEKA z ważnym biletem okresowym nadal będą mogli korzystać z bezpłatnych 30 minut podróży PRM, aby wygodnie przesiadać się z roweru na autobus lub tramwaj na liniach ZTM. Użytkownicy, którzy nie będą posiadać biletu okresowego, za pierwsze 30 minut wypożyczenia zapłacą symboliczną złotówkę.

 5. "Mamy prawo do wsparcia" - Poznań z pomocą dla kobiet

  1 marca rusza projekt "Mamy prawo do wsparcia". To pomoc m.in. dla tych poznanianek, które usłyszały diagnozę ciężkiej wady rozwojowej płodu - miasto zapewni im bezpłatne konsultacje psychologiczne i prawne.