Rada odpowiada

15 października 2012

Czy wg Państwa zasadne byłoby wybudowanie pasów oddzielających ruch na ulicy Jana Brzechwy i Leśnych Skrzatów? Wg mnie takie rozwiązanie mogłoby w jakimś stopniu ograniczyć zbyt "szeroką" jazdę kierowców na tych dwóch ważnych ulicach naszego osiedla.

Komisja Bezpieczeństwa rozmawiała już na ten temat, a więc Pana uwaga doskonale wpisuje się w aktualność tematu. Również według nas zasadne byłoby wyznaczenie przerywanych linii w osi drogi  Brzechwy i Leśnych Skrzatów. W najbliższych dniach stosowny wniosek zostanie przesłane do ZDM. Niemniej dodam, że decyzję podejmie ZDM jako zarządca drogi.


15 października 2012

Jaka jest możliwość kontaktu telefonicznego z przedstawicielem Rady?

telefon komórkowy w godzinach 9:00 do 15:00 (w miarę możliwości preferujemy kontakt mailowy)
Andrzej Białas - przewodniczący Rady Osiedla Ławica: 506 386 077
W pozostałych godzinach proszę się nagrać - oddzwonię


04 października 2012

Witam!
Pozwalam zwrócić się do Państwa w jeszcze jednej sprawie. Myślę, że się Państwo zgodzą, że nie mieszkamy na dalekiej wsi, czy też Alasce, a pewne instytucje, typu MZK, uważają chyba inaczej. Na całym osiedlu jest problem z zakupem biletów komunikacji miejskiej. Nie wiadomo, które sklepy je sprzedają; niektóre 
sprzedają, potem przestają, inne zaczynają i właściwie nie wiadomo, gdzie je można nabyć. Jedynym wyjściem jest jazda "na gapę"... Najbliższy automat do biletów jest przy King Crossie. W związku z tym proszę o  oficjalne wystąpienie do MZK o wstawienie chociażby automatu biletowego przy skrzyżowaniu ul. Złotowska / Miastkowska (np. przy szkole) oraz informacje na przystankach, gdzie można takie bilety zakupić. Innym wyjściem jest sprzedaż biletów przez kierowców we wszystkich autobusach.

Jest to problem ogólny, na forum miasta często spotyka się spostrzeżenia, iż brakuje punktów sprzedaży biletów. MPK w odpowiedzi przedstawia różne, mało miarodajne wykręty i tak pozostaje. Problem jest szczególnie poważny dla osób, które nie korzystają z możliwości jakie daje zakup biletów przez komórkę: szczegóły na http://www.mobilet.pl/komunikacja.html. Polecam to rozwiązanie – po nagraniu do komórki dedykowanego oprogramowania, po wejściu do autobusu wybiera się rodzaj biletu i wystarczy kliknąć skasuj. Przedtem oczywiście trzeba doładować konto, które zostaje utworzone podczas rejestracji.

No, ale dla pokolenia nieinternetowego pozostaje wyłącznie tradycyjny punkt sprzedaży. Jak tylko coś uda się uzyskać w tej sprawie, to poinformujemy.


21 sierpnia 2012

Witam! W zeszłym roku uwzględnili Państwo w budżecie budowę chodnika przy ulicy Miastkowskiej, która miała mieć miejsce w 2012 roku. Proszę o informację, kiedy zamierzają Państwo zrealizować tę inwestycję.

Dokładny termin realizacji zadań osiedlowych nie jest nam znany. Jednostki wykonawcze Miasta planują sobie przyjęte zadania samodzielnie, ale wszystkie zadania przyjęte do realizacji z budżetu 2012 powinny być wykonane w bieżącym roku.
Sprawa chodnika przebiega pozytywnie, nawet przesunęliśmy na jego realizację dodatkowe środki z innych zadań, które to zadania ze względów formalnych nie mogły zostać zrealizowane. Realizacja chodnika, po wykonaniu projektu, okazała się droższa niż w szacunkowych założeniach. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy się cieszyć przyzwoitym chodnikiem na Miastkowskiej.


4 czerwca 2012

Chciałem zapytać, czy wyrażanie zgody realizację uciążliwych obiektów budowlanych leży w kompetencjach Rady Osiedla, lub czy wymaga zgody właścicieli wszystkich sąsiadujących posesji.

Niestety do kompetencji Rady nie należy wyrażanie opinii do wydawanego pozwolenia na budowę lub warunków zabudowy. Urząd w tym zakresie nie występuje o opinie Rady.

Także właściciel działki który dysponuje swoją własnością, nie musi nikogo pytać o zgodę jeśli zabudowuje działkę zgodniej z jej przeznaczeniem (ogólnie. Właściwym organem do oceny wniosku o pozwolenie na budowę jest Wydział Architektury Urzędu Miasta, który wydaje pozwolenie sprawdzając takie elementy jak,

1. Charakter działki (budowlana, rekreacyjna, warsztatowa itd);
2. Zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego;
3. Charakter wniosku.

Gdy wniosek spełnia wszystkie warunki a projekt zabudowy jest zgodny z wymogami zabudowy danej działki Urząd może nawet nie pytać sąsiadów.

Zwracanie się do sąsiadów obowiązkowe jest w sytuacji niezgodności zabudowy ze Studium lub planowana zabudową działki niezgodna z przeznaczeniem lub budowa obiektu odbiegającego parametrami od warunków ogólnych.

Prawo do wglądu w pozwolenie na budowę można uzyskać na Placu Kolegiackim, 2 piętro wydział Architektury.